Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dornova metoda

Řeší mimo jiné zejména potíže s kyčlemi a bederní páteří.

 

Metoda získala jméno po svém "znovuobjeviteli" Dietru Dornovi, majiteli pily v malém německém městečku Lautrach v Allgäu.

Po nehodě, která se mu stala v jeho 35 letech ho bolestí páteře zbavil starý sedlák. Dieter Dorn se od něj chtěl metodu naučit, ale sedlák mezitím zemřel. Naštěstí pro nás, pan Dorn dokázal tuto metodu rozvinout sám díky své píli a intuici. Od té doby se od něj a jeho žáků naučilo metodu již tisíce terapeutů a mohli pomoci pacientům v různých částech světa.

Jemná manuální terapie. Děje se  dynamicky, za aktivní účasti pacienta. Dochází při ní k uvolňování blokád a bolesti v problematických místech. /páteř, kyčle, kolena, kotníky, ramena/. Úspěšně vyrovnává rozdílnou délku nohou a tím napravuje celkovou statiku těla. Dornova metoda se provádí přirozeným a volným pohybem ošetřované osoby. Terapeut používá jemný tlak palců nebo celé ruky. Používají se pouze volné a přirozené pohyby, ošetřovaná osoba se nemusí bát prudkých a násilných pohybů, kdy by mohlo dojít k úrazu.

Zároveň s Dornovou metodou se  aplikuje i Breussova masáž páteře. Ta je velmi uvolňující a příjemná. Na rozdíl od ostatních masáží se při ní masíruje přímo páteř a její vzpřimovače a povrchové svaly. Při masáži se používá třezalkový olej, který zvyšuje hluboké uvolnění svalů a přispívá k regeneraci meziobratlových plotének. Touto velmi uvolňující a příjemnou procedurou se odplavují nejen fyzické, ale i hluboko uložené psychické bloky klienta

Kontraindikace

  • infekční onemocnění
  • osteoporóza
  • onkologická onemocnění
  • úrazy-zlomeniny musí být zhojeny, operace- 2 měsíce
  • kloubní náhrada-náprava pouze v rovině bez zevní nebo vnitřní rotace
  • Bechtěrevova choroba